Při hledání na internetu jsem narazila na názor, že pomoci by mi mohla jedlá soda nebo ocet, tak jsem napsala ingredience do vyhledávače a našla něco úplně jiného, ale neméně zajímavého. K mému údivu na mě vyskočily hromady odkazů na jakousi NO POO metodu, která tvrdí, že šampon vlasům škodí, příliš je odmašťuje a tím narušuje jejich přirozený obal, způsobuje vyšší produkci mazu, vysušuje, napomáhá vypadávání vlasů, zpomaluje růst a navíc na vlasy nanášíte velké množství chemie. Naštěstí má tato metoda velmi jednoduchý návod jak vlasy postupně dovést k tomu, že Vám na umytí a výsledné krásné vlasy postačí jen a jen obyčejná voda! Nejprve, ale musíte vaši pokožku odnaučit tvorbě mazu (to trvá minimálně 6 týdnů) a i o tom Vás No poo metoda poučí.
Na přípravu nového šamponu Vám postačí jedlá soda a místo kondicionéru sáhnete po jablečném octu. Způsobů v jakém poměru tyto ingredience ředit s vodou je poměrně velké množství, protože , bohužel musíte sami přijít na to,co Vám bude vyhovovat. Což je jeden z důvodů proč jsem No poo metodu vzdala téměř na začátku. Rozčesat vlasy bylo někdy téměř nemožné kvůli sodě, jindy zas byly vlasy moc mastné díky octu. A tak pořád jenom zkoušíte různé poměry a musíte se smířit s tím, že často to dopadne špatně. Na druhou stranu pokud najdete správný poměr vlasy jsou skvělé, konečky vypadají mnohem lépe, jsou jakoby natužené (což je plus pro lidi s jemnými vlasy), bohužel se ale méně lesknou. Pokud ale neodhadnete poměr, špatně vymyjete sodu, je to něco příšerného. Hlavu si můžete udrbat, vlasy si chcete při česání radši oholit a někdy na ně nemůžete ani sáhnout, protože se bojíte, že z nich ruku už nevymotáte. Proto já dnes dávám No poo metodě poslední šanci. A možná ji raději nahradím přírodním šamponem, který je sice dost drahý, ale ušetří Vám spoustu rozčilování :-D
Pokud máte s No poo metodou zkušenosti, napište je do komentářů, protože tentokrát jsem opravdu zvědavá, jak vlasy vypadají po 6 týdnech! :-)
Žádné komentáře:
Okomentovat